Co rusz powstają nowe aplikacje do treningu, które obiecują, że wraz z ich zainstalowaniem wzrośnie nasza chęć do ćwiczeń, a chudnięcie będzie jak przysłowiowa bułka z masłem. Pytanie tylko ile kalorii ma taka bułka? Okazuje się, że aby się dowiedzieć wystarczy… zrobić jej zdjęcie.

Czy wiesz ile jesz…

Darmowa aplikacja, dzięki której mamy szansę schudnąć nazywa się „Lose It”, a jej użytkownicy właśnie otrzymali do przetestowania funkcję „Snap It”. Wystarczy wybrać posiłek, zrobić zdjęcie jedzenia, a aplikacja powie nam ile kalorii ma dana potrawa. Dodatkowo można wprowadzić szczegóły, np. jaki rodzaj ryżu będziemy spożywać. Automat sam zgadnie, co znajduje się na talerzu, dokona analizy i przedstawi nam wynik. Aplikacja zliczy również za nas kalorie z całego dnia, na wypadek, gdyby ktoś pilnował limitu dziennego.

Niestety „oko” aparatu nie jest aż tak wprawne, jak ludzkie. Chociaż funkcja „Snap It” jest na dobrej drodze, by podbić serca wielu osób, to nie jest nieomylna. Automat wprawdzie nie będzie miał problemu z rozpoznaniem kawałka pizzy czy nawet orzeszków w czekoladzie, ale nie rozpozna już np. pokrojonych w sałatce warzyw, czy zmiksowanych owoców w smoothie.

Ponieważ system jest jeszcze w fazie beta, aplikacja wkrótce stanie się bardziej precyzyjna w rozpoznawaniu produktów, między innymi również dzięki użytkownikom, którzy wciąż dodają nowe zdjęcia i opisy. Według serwisu TechCrunch, aktualnie dokładność aplikacji waha się w granicach 87-97%.Total
14
Shares