Ta bardzo intensywna i krótka sesja, zmusi Twoje ciało do ogromnego wysiłku.  Spalisz mnóstwo kalorii i podkręcisz metabolizm w takim stopniu, że tłuszczu pozbywać się będziesz jeszcze długo po treningu. Smukła i silna sylwetka, to tylko kwestia czasu.

Wykonuj poniższy trening kilka razy w tygodniu. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, ogranicz się tylko do niego i – przynajmniej na początku – nie przesadzaj z tempem, zaczynając od 5-10 powtórzeń każdego ruchu. Jeśli natomiast trenujesz już od jakiegoś czasu, zastąp tym treningiem sesje kardio (2 razy w tygodniu) i dołącz do nich trening siłowy (3 razy w tygodniu). Zwiększaj też co kilka treningów ilość powtórzeń startowych. Możesz również zmieniać kolejność, a nawet kolejne ćwiczenia, mając jedynie na uwadze fakt, by były to ruchy z obciążeniem własnego ciała. Gdy poczujesz treningową nudę, zapomnij na moment o liczeniu powtórzeń i w określonej jednostce czasu staraj się po prostu zaliczyć ich jak najwięcej, odpoczywając według potrzeb.

Twój trening

Przygotuj sobie ręcznik, butelkę wody i ustaw w widocznym miejscu odpalony stoper. Zrób po 15 powtórzeń każdego ćwiczenia (jedno po drugim), odpoczywając jak najkrócej między kolejnymi ruchami, po czym przez 20-40 sekund biegnij w miejscu lub skacz na skakance najszybciej, jak tylko dasz radę. Po całym cyklu zrób krótką przerwę, a następnie powtórz całość, zmniejszając tym razem ilość powtórzeń każdego ćwiczenia do 10. Powtarzaj taki schemat, aż dojdziesz do pojedynczej powtórki. Powodzenia!

1. Pół krokodylka

Fot.: Beth Bischoff

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Zrób przysiad, po czym ułóż przed sobą dłonie na podłodze (a). Wyrzuć nogi w tył (b), przyciągnij je z powrotem i wstań. Zbyt łatwe? Zrób pompkę i wyskocz!

2. Przysiady

Fot.: Beth Bischoff

Stań prosto w lekkim rozkroku, ręce spleć za głową (a). Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża (b). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym jak najszybciej wróć do pozycji początkowej.

Kolejne ćwiczenia znajdziesz na następnej stronie…Total
31
Shares