Ta bardzo intensywna i krótka sesja, zmusi Twoje ciało do ogromnego wysiłku.  Spalisz mnóstwo kalorii i podkręcisz metabolizm w takim stopniu, że tłuszczu pozbywać się będziesz jeszcze długo po treningu. Smukła i silna sylwetka, to tylko kwestia czasu.

Wykonuj poniższy trening kilka razy w tygodniu. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, ogranicz się tylko do niego i – przynajmniej na początku – nie przesadzaj z tempem, zaczynając od 5-10 powtórzeń każdego ruchu. Jeśli natomiast trenujesz już od jakiegoś czasu, zastąp tym treningiem sesje kardio (2 razy w tygodniu) i dołącz do nich trening siłowy (3 razy w tygodniu). Zwiększaj też co kilka treningów ilość powtórzeń startowych. Możesz również zmieniać kolejność, a nawet kolejne ćwiczenia, mając jedynie na uwadze fakt, by były to ruchy z obciążeniem własnego ciała. Gdy poczujesz treningową nudę, zapomnij na moment o liczeniu powtórzeń i w określonej jednostce czasu staraj się po prostu zaliczyć ich jak najwięcej, odpoczywając według potrzeb.

Twój trening

Przygotuj sobie ręcznik, butelkę wody i ustaw w widocznym miejscu odpalony stoper. Zrób po 15 powtórzeń każdego ćwiczenia (jedno po drugim), odpoczywając jak najkrócej między kolejnymi ruchami, po czym przez 20-40 sekund biegnij w miejscu lub skacz na skakance najszybciej, jak tylko dasz radę. Po całym cyklu zrób krótką przerwę, a następnie powtórz całość, zmniejszając tym razem ilość powtórzeń każdego ćwiczenia do 10. Powtarzaj taki schemat, aż dojdziesz do pojedynczej powtórki. Powodzenia!

1. Pół krokodylka

Fot.: Beth Bischoff

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Zrób przysiad, po czym ułóż przed sobą dłonie na podłodze (a). Wyrzuć nogi w tył (b), przyciągnij je z powrotem i wstań. Zbyt łatwe? Zrób pompkę i wyskocz!

2. Przysiady

Fot.: Beth Bischoff

Stań prosto w lekkim rozkroku, ręce spleć za głową (a). Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża (b). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym jak najszybciej wróć do pozycji początkowej.

Kolejne ćwiczenia znajdziesz na następnej stronie…Total
31
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*