Padnij powstań to niezwykle funkcjonalne i efektywne ćwiczenie, gwarantujące solidny wycisk. Co więcej, możemy wykonać je praktycznie wszędzie i nie potrzebujemy do tego żadnego sprzętu. Aby w pełni czerpać z korzyści jakie niesie za sobą trening z burpees, należy znać poprawną technikę ich wykonywania.

Technika

1. Ćwiczenie zaczynamy w pozycji stojącej, następnie obniżamy się do pół przysiadu i opuszczamy ręce do ziemi – dłonie powinny znaleźć się blisko stóp.

2. Z tej pozycji energicznie wyrzucamy nogi w tył i przechodzimy do pozycji pompki, gdzie od razu obniżamy klatkę do ziemi – biodra, brzuch i klatka dotykają ziemi.

3. Następnie energicznym ruchem podciągamy nogi do siebie przechodząc z powrotem do pół przysiadu z rękoma podpartymi na ziemi.

4. Wstajemy i wyskakujemy w górę z rękoma uniesionymi nad głowę.

Nie zapominaj o oddechu – staraj się go nie zatrzymywać, zwłaszcza gdy znajdujesz się w pozycji leżącej.

Korzyści

Korzyści z wykonywania padnij powstań możemy porównać do wykonywania interwałów. Podczas tego ćwiczenia angażowane są wszystkie główne grupy mięśniowe: nogi, pośladki, plecy, klatka piersiowa, brzuch oraz ramiona. Dzięki temu ćwiczący wydatkuje ogromną ilość energii. Intensywny trening na podstawie burpees, jest więc niezwykle skutecznym sposobem na znaczące podniesie tempa metabolizmu, a tym samym na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto, padnij powstań skutecznie zwiększa wydolność, wytrzymałość oraz ogólną sprawność organizmu. Świetnie poprawia też koordynację, dzięki sekwencji kilku następujących po sobie ruchów, wykonywanych naprzemiennie w różnych płaszczyznach, wymagających zsynchronizowania pracy różnych części ciała.Total
555
Shares