Przysiady czy wypychanie na maszynie. Jeśli zastanawiasz się, które z tych ćwiczeń lepiej zaangażuje Twoje mięśnie nóg, zobacz 5 powodów, które przemawiają za tym pierwszym.

1. Maksymalna ilość zaangażowanych mięśni

Przysiady angażują do pracy całe ciało, pobudzają do działania więcej mięśni, powodują ich większy rozrost, a także rozwijają większą siłę. Z kolei wypychanie nóg na maszynie izoluje wyłącznie kończyny dolne, co nie powoduje tak dużego wyrzutu hormonów odpowiedzialnych za wzrost tkanki mięśniowej.

2. Spalasz więcej kalorii

Ponieważ więcej mięśni pracuje podczas wykonywania przysiadów niż w przypadku wypychania na maszynie, spalasz więcej kalorii nie tylko podczas treningu, ale nawet do 24h po jego zakończeniu.

3. Równowaga mięśni

Większość maszyn do wypychania skupia się przede wszystkim na mięśniach czworogłowych uda, eliminując np. mięśnie pośladkowe. Tymczasem 90% ludzi ma naturalnie silniejsze czworogłowe niż pośladkowe i dwugłowe, dlatego takie ćwiczenie jedynie zwiększy te dysproporcje. Powstała nierównowaga między mięśniami przeciwstawnymi z przodu i z tyłu może powodować urazy kolan i dolnej części pleców.

Czytaj dalej na następnej stronie…Total
28
Shares