Mięsień trójgłowy to aż 60% całkowitej masy mięśni ramion. Jak zatem zwiększyć jego objętość? Poniżej znajdziesz 4 proste wskazówki treningowe, które pomogą Ci skuteczniej zaangażować i wyizolować mięśnie trójgłowe ramienia.

1. Skoncentruj się na pełnym zakresie

Pozycja i zakres ruchu to jeden z najważniejszych elementów rozwoju mięśnia trójgłowego. Zbyt duży ciężar i nadmiernie pochylona pozycja utrudnia izolowanie pracy tej partii. W rezultacie, zamiast pełnych powtórzeń wykonujemy powtórzenia częściowe. Pełny zakres ruchu gwarantuje pełne napięcie mięśniowe i wzmacnianie całej długości mięśnia, w tym jego przyczepów.

2. Blokuj stawy

W wielu ćwiczeniach zazwyczaj staramy się nie blokować stawów, aby nie doprowadzić do ich kontuzji. Tymczasem w treningu tricepsów, jest to wręcz wskazany element, jednak należy go bardzo uważnie kontrolować. Ruch, jaki stosujemy np. podczas ściągania uchwytu wyciągu górnego powinien zostać wykonany w pełnym zakresie.

Włókna mięśniowe tricepsów pracują najmocniej w ostatniej 1/3 końcowego ruchu, dlatego warto zwrócić uwagę właśnie na ten element. Poprawność będzie wymagała tutaj powolnego i kontrolowanego wykonania ruchu w dół, aż do blokady łokci. Nie robimy tego jednak z impetem i nie przeciążamy stawu, ale stawiamy na płynność i maksymalne wykorzystanie możliwości tego ćwiczenia.

Kolejne wskazówki znajdziesz na następnej stronie…

Total
59
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*