Aktywny wypoczynek to najlepszy sposób na regenerację i oderwanie od codziennej pracy. W tym sezonie warto wsiąść na rower z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie i wybrać się na niezapomnianą wycieczkę. Jak się okazuje, nie trzeba wielkiego planowania i ogromnego budżetu, aby miło spędzić czas, poznać nowe miejsca i zachwycać się turystycznymi atrakcjami.

Nie musi być daleko, aby było pięknie

W każdym regionie Polski można znaleźć ciekawe szlaki turystyczne przeznaczone dla rowerzystów. Z wielu możliwości warto wybrać najlepsze dla siebie i swojej rodziny – pod względem długości trasy, poziomu trudności, atrakcji czy czasu potrzebnego do pokonania odległości. W dowolnym miejscu można się na chwilę zatrzymać, odpocząć, poleżeć na trawie i podziwiać piękno przyrody.

8 szlaków rowerowych, które trzeba przejechać

1. Spotkanie z żubrem

Fot.: HRS

Szlak rozpoczyna się w miejscowości Narewka, a kończy w Starym Masiewie i w całości znajduje się w Białowieskim Parku Narodowym. Na trasie warto zwrócić uwagę na platformę widokową w Kosym Moście, gdzie można obserwować żubry i walory Puszczy Białowieskiej. To tu znajduje się aż 12 tysięcy gatunków niezwykłych roślin i zwierząt.

2. Pustynnym szlakiem

Fot.: HRS

Szlak rozpoczyna się i kończy w miejscowości Chechło w województwie śląskim. Największą atrakcją na tej trasie jest niewątpliwie jedyna w Polsce Pustynia Błędowska, na terenie której podobno można doświadczyć fatamorgany.

3. Na mazowieckim szlaku

Fot.: HRS

Szlak rozpoczyna i kończy się w punkcie Warszawa-Wawer. Na trasie wyprawy można odkryć m.in. tajemniczą historię „czarnej dziury” w Otwocku, zwiedzić zamek w Czersku, a nawet zobaczyć turniej rycerski. Tuż przed powrotem do Warszawy warto zatrzymać się w parku zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie oraz ogrodzie botanicznym w Powsinie.

Więcej szlaków na następnej stronie…Total
136
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*