Świat daje ci wiele powodów, dla których nie możesz osiągnąć swoich celów. Musisz nauczyć się kontrolować swoje myśli i środowisko. Dzięki temu nie napotkasz przed sobą żadnego wyzwania, któremu nie byłbyś w stanie podołać. Sukces wymaga wypracowania siły mentalnej i samokontroli, które rozpoczynają się na siłowni, a później przenikają do wszystkich sfer twojego życia. To nie jest łatwe. Wymaga pracowitości na siłowni, skromności, gdy z niej wychodzisz i chęci odrzucenia tanich emocji i marnych wygranych. Z drugiej strony, gdy już to osiągniesz, będziesz miał odpowiednie narzędzia, by bez problemów dosięgnąć swoich celów, teraz i w przyszłości.

1. Skup się na robieniu postępów prowadzących do osiągnięcia celu

Twoje cele są siłą napędową. Są podstawą twoich pasji. Mogą się czasem wydawać tak ogromne i tak bardzo odległe, jakby znajdowały się na innej planecie. Możesz się do nich zbliżyć, jeśli zrozumiesz, że każdy ogromny cel, składa się z wielu małych celów, które musisz zaatakować i pokonać, jeden po drugim, jak poziomy w grze.

Przede wszystkim, przypomnij sobie dlaczego chcesz osiągnąć te cele oraz dlaczego są dla ciebie ważne i tak wiele znaczą. Zastanów się, co będzie miało znaczenie, gdy już je osiągniesz. To będzie coś więcej niż tylko osiągnięcie celu. To będzie siła i zdolność do rozwoju w drodze do niego. Rozłóż więc swój cel na drobne kawałki i poświęć się idei postępu: zawsze idź do przodu, coraz dalej i coraz wydajniej. Tak jak na treningu, prawda?

Nie chcielibyśmy zepsuć ci zakończenia, ale okazuje się, że wszystko co do tej pory słyszałeś, że celem podróży tak naprawdę jest samo podróżowanie, okazuje się prawdą.

2. Pamiętaj o krytykach

Bez wątpienia, dowodzenie osobom które w jakiejś kwestii nie mają racji, że się mylą, przynosi satysfakcję. Niezależnie od tego kim jesteś lub co osiągnąłeś, prawdopodobnie bez problemu możesz wskazać osobę, która w ciebie nie wierzyła. Mogła to być osoba nienawidząca cię, która otwarcie próbowała cię wyśmiać. Mógł to być też przyjaciel lub członek rodziny, który tak samo wątpił w twoje możliwości.

Może by tak spróbować odciąć się od tych ludzi, lub użyć ich jako siły napędowej. Może zrobili to z zazdrości, albo chcieli się lepiej poczuć w swej przeciętności – to nie ma znaczenia, więc nie rób im psychoanalizy. Oni nie rozumieją. Ty rozumiesz i na lepsze wyjdzie ci bycie sobą, a nie nimi. Pomyśl o tym w ten sposób: w jakim świecie wolałbyś żyć, w takim, w którym „nie możesz tego zrobić”, czy w takim, w którym możesz? Znałeś odpowiedź na to pytanie odkąd byłeś dzieckiem.

3. Przebywaj w otoczeniu ludzi podobnych do ciebie

Niezależnie od tego, czy twoje cele dotyczą ciała, pracy, osobistych wyzwań, czy zmienienia świata, wsparcie otoczenia jest istotne. Możesz mieć cele, ale nie mieć doświadczenia. Skorzystaj z wiedzy tych, którzy podążali już tą ścieżką.

Nawet z portalami społecznościowymi obecnymi w naszych życiach, znalezienie wsparcia i wiarygodnej wiedzy może być trudnym zadaniem. Ale uwierz mi, twoi ludzie gdzieś tam są. Może to dotyczyć pisarzy, którzy umarli wieki temu, przyjaciół, których znasz całe swoje życie, albo nieznajomych na drugim końcu świata. Twoja ekipa, może zostać utworzona z ludzi o podobnych celach i pragnieniach, albo ludzi, którzy mają takie samo spojrzenie na świat, jak ty.

Inspiracja bywa złudna, więc zachowaj otwarty umysł. Nigdy nie wiesz, co może być źródłem mądrości. Jeśli myślisz, że żyjesz na świecie, który jest głuchy na twoje marzenia, spróbuj słuchać uważniej.

Ciąg dalszy na następnej stronie…Total
282
Shares