Helmut Strebl, 47-latek z niesamowitą rzeźbą

Helmut Strebl to 47 letni kulturysta, który swoją przygodę ze sportem siłowym zaczął już wieku 12 lat. Przy wzroście 190 cm waży 91 kg, a jego poziom tkanki tłuszczowej jest wręcz niewiarygodny, bo wynosi między 2-4%!

On sam zawsze podkreśla, że jest naturalnym zawodnikiem i nigdy nie stosował zakazanych środków dopingujących. Sądząc choćby po jakości jego masy mięśniowej, ciężko w to uwierzyć, tym bardziej, że Strebl utrzymuje maksymalnie niski poziom tkanki tłuszczowej… przez cały rok, co oczywiście jest niezwykle niekorzystne dla organizmu i może powodować silne, nawet nieodwracalne, zaburzenia hormonalne.

Mimo wszystko, jego perfekcyjna forma jest wzorem dla wielu amatorów sportów sylwetkowych. Na uznanie zasługuje również wiek, w jakim utrzymuje swoją nienaganną sylwetkę.

Strebl ćwiczy 5-6 razy w tygodniu i często wykorzystuje super-serie.

W treningu kieruje się 7 zasadami:

  1. Zawsze się rozgrzewaj.
  2. Kontroluj postawę sylwetki.
  3. Kontroluj technikę wykonywania ćwiczeń.
  4. Oddychaj poprawnie.
  5. Wykonuj cały zakres ruchu.
  6. Wykorzystuj stabilizację tułowia.
  7. Nie przestawaj ćwiczyć, gdy czujesz „palenie”.

Jego dieta opiera się na białku, którego głównym źródłem jest chude mięso z indyka i kurczaka, wołowina oraz białe ryby. Jeśli chodzi o węglowodany, których w sezonie ucina podaż wieczorami, najczęściej są to bataty i brązowy ryż.

Aby osiągnąć maksymalną definicję mięśni, miesiąc przed zawodami Strebl skupia się na rotacji „węglami”. Przeprowadza zazwyczaj 8 cykli rotacji – każdy cykl trwa 4 dni. Przez pierwsze trzy dni ilość węglowodanów, w każdym z sześciu posiłków, wynosi 150-200 g. Czwartego dnia podaż ta wzrasta do 300-400 g. Po tym czasie cykl rozpoczyna się od nowa.

Na następnej stronie znajdziecie kilka zdjęć Helmuta Strebla – prawda, że imponująca rzeźba?

Total
67
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*