Oto 8 wskazówek, jak w świadomy sposób sterować swoją przemianą materii, aby tracić zbędny tłuszcz i jednocześnie budować mięśnie.

1. Redukuj kalorie stopniowo

Nie „obcinaj” kalorii przyjmowanych z pożywienia zbyt gwałtownie. Organizm odbierze to jako sygnał, że wprowadzasz go w stan głodówki i spowolni swój metabolizm, co utrudni spalanie tłuszczu. Aby temu zapobiec, zmniejszaj kaloryczność posiłków bardzo stopniowo, np. z tygodnia na tydzień.

2. Nie patrz na wagę

Ciągłe zerkanie na wagę podczas odchudzania jest niezwykle frustrujące, szczególnie, gdy dajesz z siebie wszystko, a ona ciąż wskazuje tę samą wartość. Najlepszym wyznacznikiem Twoich postępów będzie miara. Mierz co jakiś czas obwód poszczególnych części ciała, jak np. brzuch, uda czy łydki i porównuj wyniki. Różnicę gołym okiem zauważysz również po samych ubraniach, które będą robić się coraz to luźniejsze i mniej opięte.

3. Różnicuj spożycie kalorii

Postaraj się „oszukać” swój organizm modyfikując swoje posiłki tak, by wartość kalorii była różnorodna. Dlaczego? Chodzi o metabolizm, który przyzwyczajając się do tej samej kaloryczności produktów spożywczych jakie otrzymuje, zwolni i przestanie spalać tłuszcz w szybkim tempie.

Ciąg dalszy na następnej stronie…Total
100
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*