Każdy dochodzi kiedyś do takiego momentu, w którym za żadne skarby nie może poprawić swojego rekordu w wyciskaniu na ławeczce. Rozwiązanie jest proste – równowaga.

Przyczyna

Chcąc poprawić wygląd klatki, koncentrujesz się na wyciskaniu. Może to jednak doprowadzić do sytuacji, gdzie mięśnie piersiowe większe będą tak rozwinięte, że te mniejsze, stabilizujące (stożki rotatorów, mięśnie wokół szyi i łopatki), nie są w stanie wykonać dobrze swojej drugoplanowej roli. Cierpi na tym całość, a Ty nie możesz wrzucić kolejnego kilograma na sztangę.

Rozwiązanie

Po swoim normalnym treningu na klatkę piersiową wykonaj poniższe ćwiczenia. Zrób 3 serie po 8-12 powtórzeń każdego z nich, odpoczywając 60 sekund między seriami. W czasie ćwiczeń trzymaj napięte pośladki, uda i brzuch. Po około 4 tygodniach powinieneś zauważyć różnicę w sile – możesz jej zyskać nawet 15% więcej. Jeśli dopiero zaczynasz chodzić na siłownię, wykonuj tylko pierwsze z nich. Rób dwa, jeśli jesteś oswojony z dźwiganiem ciężarów, a trzy – gdy jesteś zaawansowany.

Na następnej stronie znajdziesz 3 ćwiczenia…Total
23
Shares