Taśma do ćwiczeń to jeden z tych fitnessowych gadżetów, który z powodzeniem zastąpi parę hantli i podda Twoje mięśnie nieustającemu napięciu. Jest to również najbardziej kompaktowy sprzęt, dzięki któremu poniższy trening możesz wykonać w domu, a nawet w podróży.

Stopień trudności

Zanim przystąpisz do ćwiczeń wybierz dobrą gumę. Kolor ma znaczenie. Producenci różnicują opór taśm (czyli stopień obciążenia) właśnie za pomocą kolorów. Dobierz ją do swojego poziomu zaawansowania.

FBW z taśmą oporową

Dbaj o to, by każde ćwiczenie wykonywać z maksymalnym napięciem mięśni i w pełnym zakresie ruchu. Powodzenia!

1. Odwodzenie nogi w bok

Podłóż taśmę pod stopy i chwyć jej końce lewą dłonią. Stań prosto. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą odsuń w bok tuż nad ziemią, tak by napiąć gumę. Nie przechylając tułowia, unieś lewą nogę wyżej. Po chwili opuść ją niżej (ale nie odkładaj na ziemię) i znów unieś. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień strony – to jedna seria. Zrób 3 takie serie.

Pracują: mięśnie pośladkowe średnie, przywodziciele oraz odwodziciele

2. Wyprost nogi w klęku

W klęku podpartym zahacz gumę o podeszwę prawej stopy, a końcówki taśmy owiń wokół dłoni. Trzymaj plecy wyprostowane (A). Powoli wyprostuj nogę, napinając gumę (B) i wróć do pozycji startowej. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień nogi – to jedna seria. Zrób 3 serie.

Pracują: mięśnie nóg i pośladków

3. Skręty tułowia w podporze

Taśmę trzymaj w dłoniach na takiej długości, by móc rozłożyć ręce maksymalnie na boki. Zacznij opierając się na dłoniach i stopach. Całe ciało musi tworzyć prostą linię. Napinając gumę, przenieś jedną rękę do pionu, obracając się jak do deski bokiem. Wróć i podnieś drugą rękę – to jedno powtórzenie. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Pracują: mięśnie głębokie tułowia

Więcej ćwiczeń znajdziesz na następnej stronie…Total
42
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*