Zapewne większość z was wie, jak ważną rolę w procesie odchudzania odgrywają poszczególne hormony, m.in. insulina i antagonistycznie do niej działający glukagon, a także testosteron oraz hormon wzrostu.

Skuteczna broń w walce z tłuszczem

Ostatnie badania z „American Journal of Physiology” pokazują, że obecność jeszcze jednego hormonu pomaga poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami. Mowa o iryzynie, która hamuje odkładanie się balastu, ponieważ zapobiega przekształcaniu się komórek macierzystych w tłuszczowe. Zamiast tego są one wykorzystywane do wzmocnienia kości. Ponadto, iryzyna aktywuje działanie brunatnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu spalasz znacznie więcej kalorii.

Jak zwiększyć naturalną produkcję iryzyny?

Wszelkie mechanizmy niezbędne do walki z tłuszczem nosimy w sobie. Trzeba je tylko uruchomić. Jak zatem zwiększyć produkcję iryzyny w organizmie? W tym celu wykorzystać można program treningowy opracowany na potrzeby wspomnianego badania, czyli trzy 45-minutowe treningi biegowe w tygodniu, na poziomie 60-70% tętna maksymalnego. Jak widać, nawet w dobie mody na treningi o wysokiej intensywności warto wrócić do starego, dobrego i spokojnego cardio.Total
27
Shares