Beta-alanina jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do aminokwasów. To także pochodna α-alaniny, związku należącego do podstawowych aminokwasów białkowych. Jakie korzyści może przynieść stosowanie beta-alaniny? Oto 5 najważniejszych z nich…

1. Opóźnienie zmęczenia podczas intensywnego wysiłku

Intensywny wysiłek prowadzi do gromadzenia się jonów wodorowych, obniżających pH krwi, co z kolei wywołuje uczucie zmęczenia. Beta-alanina, jest prekursorem karnozyny, która odpowiada za regulację pH układu mięśniowego. Utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej w obrębie komórek mięśniowych, zapobiega powstawaniu kwasu mlekowego, a tym samym sprzyja regeneracji organizmu oraz niweluje uczucie nadmiernego zmęczenia w trakcie i po treningu.

2. Rozrost masy mięśniowej

Beta-alanina wpływa na wzrost masy mięśniowej w trakcie 8 tygodni jej przyjmowania, równocześnie przyczyniając się do utraty tkanki tłuszczowej.

3. Zwiększona objętość treningowa

Stosując 4-5 g beta-alaniny dziennie, możemy podnieść swoje zdolności wysiłkowe, czyli siłę i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu będziemy w stanie zwiększyć ilość powtórzeń wykonywanych podczas treningu.

Czytaj dalej na następnej stronie…Total
53
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*