Członek popularnego serwisu Reddit, pewnego dnia postanowił podzielić się na stronie zdjęciem pudełek na wynos, wypełnionych przyrządzonymi własnoręcznie posiłkami na cały, pięciodniowy tydzień pracy.

Post przez noc uzyskał ponad 350 tysięcy wyświetleń, a jego autor został zasypany prośbami o poradę, od czego zacząć, aby wbić się w rutynę przygotowywania posiłków. To zainspirowało go do założenia bloga MyMealPrepSunday, gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, poradami oraz przepisami. Po zgłębieniu tylko kilku wątków, bardzo trudno będzie Wam oszukiwać samego siebie, że przyrządzanie jedzenia na przerwę obiadową jest nie do ogarnięcia dla zapracowanych ludzi. Bo skoro przy dobrej organizacji da się to zrobić na cały tydzień, to co dopiero na chociaż dwa czy trzy dni.

Przygotowywanie posiłków na wynos – jak zacząć?

MyMealPrepSunday radzi, aby jeszcze przed zrobieniem listy zakupów czy szukaniem inspiracji na blogach kulinarnych, dobrze zastanowić się co lubimy jeść, jakie mamy zapotrzebowanie na kalorie (zależne od aktywności fizycznej i wykonywanej pracy) oraz jakie mamy cele: schudnąć, jeść zdrowiej, a może wzmocnić odporność?

Ustalone? Czas zasiąść do pomysłów na dania, a zaraz po tym do listy zakupów, żeby nie biegać cały czas do sklepu lub nie pominąć jakiegoś ważnego składnika, którego brak pokrzyżuje Ci plany i zniechęci do dalszego działania.

Po zrobieniu zakupów zarezerwuj sobie na niedzielę kilka godzin i podziel pracę najlepiej na trzy etapy:

Czytaj dalej na następnej stronie…Total
82
Shares