Muscle up na kółkach gimnastycznych jest nawet 15 razy bardziej wymagające niż zwykłe podciąganie na drążku i 15 razy bardziej… skuteczne. Sprawdź, jak poprawnie wykonać ćwiczenie, które w nieprawdopodobny sposób zwiększy siłę Twoich pleców.

Maksimum wysiłku – minimum czasu

Wspieranie ciągiem na kółkach gimnastycznych to połączenie ekstremalnie wysokiego podciągania z bardzo głęboką pompką szwedzką, dlatego w ciągu kilku sekund, wystawia na próbę całe Twoje ciało. Ćwiczenie to buduje nie tylko plecy i bicepsy, ale też klatkę, tricepsy, przedramiona i korpus. Jeśli wykonasz je poprawnie, będziesz miał niezbite dowody na to, że jesteś w szczytowej formie.

Wspieranie wymaga nie tylko ogromnej siły całego ciała, ale też sprytu. Swoją pierwszą próbę podejmij dopiero, gdy 15 podciągnięć nachwytem i 15 pompek szwedzkich wykonanych zaraz po sobie nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Poprawna technika

  1. Złap kółka gimnastyczne takim chwytem, by opierały się bardziej na nasadzie dłoni i nadgarstku niż na palcach. Podciągnij się, aż kółka znajdą się na wysokości klatki piersiowej. Dłonie i łokcie prowadź jak najbliżej ciała.
  2. W momencie gdy kółkami dotkniesz klatki, wykonaj „przejście”, czyli dynamiczny skłon tułowia w przód. Powinieneś znajdować się teraz w pozycji jak podczas pierwszej fazy pompki szwedzkiej. Nogi trzymaj lekko ugięte w kolanach.
  3. Prostując ręce w łokciach, dźwignij się ponad kółka. Zblokuj stawy łokciowe. Nogi wyprostuj przed siebie.

Pamiętaj!

Im bardziej oddalisz od ciała kółka, tym trudniej będzie Ci przejść z fazy podciągania do fazy pompki szwedzkiej. Staraj się trzymać je blisko korpusu.

Źródło: menshealth


Total
10
Shares