1.

Banany zawierają mnóstwo rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który niweluje zaparcia i pomaga przywrócić jelitom prawidłowe funkcjonowanie. Co więcej, spora ilość pektyn przyczynia się do obniżenia szkodliwej frakcji cholesterolu LDL – dotyczy to jednak wyłącznie niedojrzałych bananów plantan (bananów warzywnych).

2.

Banany uwalniają substancję regulującą nasz nastrój, zwaną tryptofanem, który przekształca się w naszym mózgu w serotoninę i tym samym poprawia nasze samopoczucie.

3.

Banany są pomoce w rzucaniu palenia, ponieważ zawierają witaminy z grupy B oraz cenne minerały, które zmniejszają skutki uboczne odstawienia nikotyny.

4.

Banany zawierają mnóstwo żelaza. Pierwiastek ten pomaga stymulować produkcję hemoglobiny we krwi, której zasadniczą funkcją jest transportowanie tlenu do tkanek.

5.

Bogate w potas banany (100 g zawiera aż 358 mg tego pierwiastka) wspomagają funkcjonowanie mózgu, a tym samym proces nauki i zapamiętywania. Według przeprowadzonych badań, uczniowie, którzy zjadają banany na śniadanie, lepiej wypadają na sprawdzianach i egzaminach.

6.

Banany zawierają witaminę B6, która reguluje poziom glukozy we krwi, co pomaga nawet w niwelowaniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Czytaj dalej na następnej stronie…Total
190
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*