10 produktów żywnościowych, które mogą niedługo zniknąć z powierzchni Ziemi!

Zmiany klimatu oraz degradujący wpływ działalności człowieka na środowisko, to bardzo poważny problem. Zagraża to nie tylko życiu niektórych gatunków zwierząt, ale przede wszystkim rolnictwu. Serwis Spoon University wyróżnił 10 produktów żywnościowych, które mogą w niedługim czasie zniknąć ze sklepowych półek oraz z… powierzchni Ziemi.

1. Orzeszki ziemne

Uprawa orzeszków arachidowych wymaga stabilnego klimatu. Niestety obecnie jego wahania sprawiają, że plony są słabe. Eksperci przewidują, że już w roku 2030 może pojawić się poważny kryzys związany z dostępnością fistaszków.

2. Miód

Pszczoły, m.in. poprzez działalność człowieka, masowo wymierają i są zagrożone na całym świecie. W ciągu ostatnich 10 lat wyginęło ich aż 40%. Nic więc dziwnego, że produkowany przez nie miód również znalazł się na tej liście.

3. Kawa

Według badań przeprowadzonych przez Królewskie Ogrody Botaniczne w Wielkiej Brytanii prawie wszystkie obszary (99,7%), na których uprawiana jest arabika, do 2020 roku zostaną dotknięte skutkami zmian klimatycznych. Farmerzy uprawiający najlepsze ziarna, muszą przenosić swoje plantacje coraz wyżej w góry, aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki, jednak niedługo nie będzie już dokąd uciekać. Najgorszy scenariusz zakłada, że dzikie krzewy arabiki mogą zniknąć do 2080 roku.

Ciąg dalszy na następnej stronie…Total
37
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*