Skuteczność Twojego treningu zależy od tego, jak się do niego przygotujesz. Nawet właściwie rozgrzane mięśnie pracują prawdopodobnie tylko na 90% mocy. Od pełnej aktywacji powstrzymywać je może tzw. napięcie mięśniowo-powięziowe. Po kilkuminutowej rozgrzewce dynamicznej wykonaj poniższy zestaw ćwiczeń, dzięki któremu natychmiast rozluźnisz mięśnie, zwiększysz ich zakres ruchu oraz odblokujesz pozostałe 10% ich mocy.

Rozgrzewka na 100%

1. Klatka piersiowa

Umieść piłkę tenisową na wysokości lewej piersi i dociśnij ją do ściany. Powoli poruszaj się w lewo, by przetoczyć piłkę na środek klatki. Zrób 10 takich powtórzeń, po czym powtórz ruch w prawą stronę.

Rys. Jason Pickersgill

2. Plecy

Połóż się tyłem, mając pod plecami dwie piłki tenisowe po obu stronach kręgosłupa. Prawą rękę wyprostuj za głowę, a lewą skieruj w stronę sufitu. Zamień ręce (prawa w górze, lewa w dole). Powtórz taki ruch 10 razy.

Rys. Jason Pickersgill

3. Nogi

Usiądź na rollerze (wałku), lewą nogę opierając na podłodze. Załóż na nią prawą nogę. Pochyl się mocno do tyłu i przetocz się na wałku do przodu i w tył – łącznie 10 razy. Powtórz ruch z odwrotnym ułożeniem nóg.

Rys. Jason Pickersgill

Źródło: menshealthTotal
79
Shares