Trening kettlebell jest bardzo zróżnicowany, przez co pozwala na uzyskanie zamierzonych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Charakteryzuje się dużą intensywnością i zaangażowaniem niemal wszystkich partii mięśniowych, co daje mu dużą przewagę nad innymi formami aktywności fizycznej, np. treningiem obwodowym na siłowni.

Istnieje mnóstwo ćwiczeń z wykorzystaniem kettla, jednak wszystko zależy od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. To jakie obciążenie i ile kettli zostanie użytych do przeprowadzenia zajęć wpływa na stopień ich trudności. Decydując się na ćwiczenia z kettlebell można przeprowadzić trening statyczny bądź dynamiczny.

Wyróżnia się dwa rodzaje treningu kettlebell: hard style oraz giveroy sport. Ciężko powiedzieć, który z nich jest najlepszy, ponieważ style te bardzo się od siebie różnią pod względem zastosowania i oba mają swoje zalety. Wybór metody ćwiczeń z kettlebell w dużej mierze determinuje cel treningowy, jaki sobie założyliśmy.

Girevoy Sport wyróżnia się dłuższymi seriami, co pozwala trenującemu na dokładne opracowanie techniki ćwiczeń. Zadaniem tej metody jest to, aby podczas każdorazowego podnoszenia kettla wykorzystywać jak najmniej siły. Ta ekonomika pracy sprawia, że osoba ćwicząca jest w stanie podnosić przez kilkadziesiąt minut odważnik z dużym obciążeniem, nie wykorzystując przy tym całego potencjału siłowego swojego ciała. Skupiając się głównie na technice, kształtujemy i urozmaicamy swoją pracę z kettlem, co umożliwia m.in. wydłużanie serii oraz zwiększanie obciążenia wraz z kolejnym tygodniem cyklu treningowego.

Hard Style to trening funkcjonalny, który angażuje do pracy niemalże wszystkie partie mięśniowe i nastawiony jest na spięcie mięśni, dynamikę oraz mniejszą ilość powtórzeń. Występują w nim krótsze cykle pracy z kettlem. Metoda ta, jest świetną propozycją dla osób, które poprzez trening kettlebell chcą wpłynąć na swoje wyniki, w innych dyscyplinach sportowych. Właśnie dzięki tego rodzaju ćwiczeniom, trenujący będzie mógł lepiej radzić sobie nawet z treningiem na siłowni i podnoszeniem większych ciężarów.Total
8
Shares