4. Tabata na siłowni

Trening opracowany przez dr Izumi Tabatę składa się z serii intensywnych ćwiczeń po 20 sekund, przeplatanych dziesięciosekundowymi przerwami. W sumie całość trwa cztery minuty. Tabata sprawdza się także w przypadku ćwiczeń siłowych, choć w tym wypadku nie zaleca się używać maksymalnego obciążenia.

5. Kalistenika

Wykorzystaj masę własnego ciała zamiast kolejnych urządzeń. Możesz na przykład podciągać się na drążku lub ćwiczyć opuszczenia na dwóch poziomych rurkach. Wystarczy odrobina wyobraźni, by wymyślić jeszcze więcej podobnych rozwiązań.

6. Opór w ruchu wstecznym

Zamiast podnosić i opuszczać sztangę, skupmy się wyłącznie na fazie ekscentrycznej ruchu. Wypychanie obciążenia w górę zostawmy osobie asekurującej. Metody negatywne pozwalają na uzyskanie bardzo wysokiego progu pobudzenia. Im większa wartość pokonywanego oporu, tym większe są przyrosty masy i siły mięśni.

7. Wstrzymania

Unieś największy ciężar jaki zdołasz i przeciwdziałając sile grawitacji staraj się jak najdłużej utrzymać go w fazie koncentrycznej. Dobrze jest liczyć sekundy – w ten sposób z upływem dni przekonasz się jak intensywne są twoje postępy. Uwaga, przy niektórych ćwiczeniach potrzebna będzie osoba asekurująca!



Total
22
Shares