5. Bądź realistą

Czasem coś nam wypada i po prostu nie możemy iść na trening. Wyjazd, choroba, nawał pracy – to się zdarza każdemu. Nie traktuj planu obsesyjnie, bądź elastyczny. Po prostu zmień plan na ten tydzień i przyciśnij w następnym. Takie podejście do planów krótkoterminowych ułatwia realizację celów długofalowych – tłumaczą naukowcy z Economic and Social Research Council.

6. Nagroda motywuje

Uczeni z USC Marshall School of Business zbadali, jak na osoby realizujące rozciągnięte w czasie zadanie, działają różnego typu wzmocnienia. Krótko mówiąc, jakie nagrody pomagają nam utrzymać motywację. Okazało się, że najskuteczniej działają nagrody drobne, ale częstsze. Sprawiają, że mamy trzy razy większą szansę na zrealizowanie planu. Generalnie chodzi o wytworzenie takiego połączenia w mózgu: wysiłek–coś przyjemnego, czyli np. ulubiony deser na zakończenie tygodnia, w którym rygorystycznie trzymałeś się planu.

7. Załóż słuchawki

Jeżeli trenujesz sam, nie zapomnij zabrać ze sobą smartfona z muzyką. Z wielu badań wynika, że słuchanie ulubionej muzyki podczas treningu poprawia nie tylko nastrój, ale i wytrzymałość oraz redukuje ból.

8. Znajdź partnera treningowego

Styl życia jest zaraźliwy. Osoba trenująca i ambitna skłoni Cię do większego wysiłku, a umówienie się z nią, że będziecie chodzić na siłownię w określone dni o określonej godzinie, działa jak zobowiązanie, z którego trudno się wycofać.

Czytaj dalej na następnej stronie…



Total
103
Shares